Hjuston preživeo pakao treće četvrtine, brejk vraćen, imamo seriju iz snova!

Autor: Vladimir Stojanović
sreda 23.05.2018.
08:49

Sve je posle poluvremena izgledalo da ide po starom, dobrom scenariju, Kari je sipao trojke, ali je onda usledio šok za sve u "Orakl Areni"!

Beta/AP Photo/Michael Wyke

Kris Pol je demonstativno praćen zvižducima bacio loptu daleko na kraju meča u Ouklendu. Poruka Stefu Kariju nije mogla biti rečitija, Hjuston je pobedio u njegovoj kući, 95:92.

Roketsi su vratili brejk i prednost domaćeg terena, iako je u jednom trenutku izgledalo da su gotovi. Pol je ubacio 27 poena, Harden 30, oporavili se se od šokantnog poraza pre dve noći i poravnali rezultat na 2:2

Izgledalo je u pojedinim trenucima da Voriorsi lome otpor gostiju, a onda su pali u odlučujućim trenucima, promašili su pet poslednjih šuteva, dozvolili da Roketsi okrenu rezultat. Kari i Tompson nisu uspeli da ubace trojke i vrate tim u meč.
A u trećoj četvrtini je sve izgledalo kao dobra stara priča, Kari je ubacio tri trojke u nizu, krenula je serija šampiona koja obično slomi svakog rivala. Okrenuli su minus sa poluvremena, ali se Hjuston pokazao kao veoma žilav. Preživeli su treću četvrtinu, podigli glavu, i u poslednjem periodu uzvratili. Oba tima su imala loš procenat šuta, to dovoljno govori i o ulogu.

Kod Voriorsa Kari 28, Durant 27, ali kako rekosmo, procenti nisu bili na nivou šampiona koji je prošle godine na putu do titule izgubio samo jedan meč kod kuće.

Kvotu su ispunili noćas, sada je 2:2, ključ je peti duel u Teksasu, ako Roketsi dobiju biće na korak od velikog finala, što, priznaćete, niko nije očekivao.