Himki osvojio Evrokup, Džikiću treće mesto

• 15. april 2012.

• 18:25

Ekipa ruskog Himkija, koja je bila domaćin finalnog turnira, osvojila je večeras Evrokup, pobedom u finalu nad Valensijom. Treće mesto osvojio Lijetuvos Ritas, koji sa klupe predvodi Aleksandar Džikić.

Drugo po kvalitetu evropsko klupsko takmičenje osvojila je ekipa Himkija. Ruski predstavnik je večeras u finalu bio bolji od španske Valensije rezultatom 77:68, za titulu u Evrokupu i obezbeđen plasman u Evroligu naredne sezone.

Prvo poluvreme proteklo je u blagoj prednosti Himkija koji je na odmor otišao vođstvom 37:30.

Međutim, u trećoj deonici usledio je odgovor Valensije i na ulasku u poslednjih deset minuta meč je bio potpuno neizvestan. Na nešto više od dva minuta do kraja, rezultat je bio 66:66, ali onda domaći predvođeni Fridzonom i Kvinom u tim trenucima prave seriju 7:0 i praktično rešavaju meč u svoju korist.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Zoran Planinić sa 19 poena, a Lončar je upisao 14. Na drugoj strani, Kaner Medli najefikasniji sa 23 poena, a srpski reprezentativac Stefan Marković je za 25 minuta na parketu upisao samo jedan poen.

Treće mesto osvojio je Lijetuvos Ritas, pobedom nad Spartakom iz Sankt Petersburga rezultatom 71:62.

Ekipu Aleksandra Džikića je do pobede predvodio Seibutis sa 21 poenom, a solidan je bio i Rašić sa 12 poena. U ekipi Spartaka najefikasniji Patrik Beverli sa 18 poena, dok je poen manje upisao Vladimir Dragićević.