"Grobari" hvale Vanju, zamerke zbog odbrane i posete (TVITOVI)

utorak 14.11.2017.
20:45

Nakon dvadeset minuta igre u hali "Aleksandar Nikolić" košarkaši Albe vode protiv Partizana sa 14 poena razlike.

Beta/BranislavBožić/Ev

Košarkaši Partizana gube na poluvremenu duela šestog kola Evrokupa sa berlinskom Albom rezultatom 40:54.

Ekipa Miroslava Nikolića dobro je otvorila večerašnju utakmicu šestog kola Evrokupa sa Albom, ali je pad u igri na startu drugog kvartala doveo do rezultatskog zaostatka.

Domaće su u prvoj četvrtini predvodili raspoloženi Vanja Marinković i Samardo Samjuels, prvonavedeni je i bio najefikasniji pojedinac posle 20 minuta igre sa 12 poena, ali je izostala rekacija ostatka ekipe.

Alba je na prvu pauzu otišla sa dva poena razlike, ali je za pet minuta igre u nastavku napravila seriju 15:7 i otišla na "+10". Najveći problem Partizanu u prvom poluvremenu napravio je Marius Grigonis koji je postigao 15 poena (3/3 za tri).

Drugu deonicu gosti su završili serijom 9:0, pa nakon 20 minuta igre crno-beli imaju 14 poena zaostatka.