nedelja 21.01.2018.
00:09

Košarkaši Klivlend Kavalirsa doživeli su peti poraz u poslednjih šest duela.

Beta/AP Photo/Tony Dejak

Četa Tajrona Lua je u velikoj krizi, nakon što su prekinuli seriju od četiri vezana poraza protiv Orlanda, dočekali su na svom parketu Oklahomu. Doživeli su novi poraz, ovoga puta su u potpunosti demolirani, na kraju je bilo neverovatnih 124-148 za Vestbruka i drugove.

Da će Oklahoma slaviti moglo se naslutiti već nakon prvih 12 minuta, dobili su gosti taj deo igre sa 43-24.

Digli su se malo u nastavku, ali je Oklahoma bila bolja u završnici druge deonice, te je prednost "Grmljavine" i dalje bila veoma visoka (76-60).

U trećoj deonici je postalo jasno da će Lebron i družina iz Ohaja doživeti novi poraz, odbrana nije postojala, igralo se brzo i na koš više, a Oklahoma se u takvom ritmu večeras daleko bolje snašla.

Nakon 36 minuta postigli su čak 116 poena protiv najboljeg tima Istoka iz prošle sezone.

Nisu puštali gas ni u poslednjoj deonici, te je Klivlend doživeo potpuni debakl na svom terenu.

Oklahomu su predvodili Pol Džordž sa 36 poena, Rasel Vestbruk sa 23 poena i čak 20 asistencija, jedan skok mu je falio za impozantan tripl dabl, kao i Entoni sa 29 poena i odlični Stiven Adams sa 25 poena i 10 skokova. Njih četvorica su večeras Kavsima ubacili 113 poena!

U Klivlendu najbolji Tomas sa 24 poena, Lebron je dodao 18 uz sedam asistencija, Krauder je ubacio 17, Grin i Rouz po 12, Dvejn Vejd 11. Kevin Lav je u trećem minutu napustio igru, nije se osećao dobro, pa se do kraja utakmice nije vraćao na teren.