utorak 25.12.2018.
23:44

Počelo je božićno ludilo i u NBA ligi.

EPA-EFE/TANNEN MAURY

U drugoj utakmici božićnjeg programa NBA lige, košarkaši Hjustona savladali su Oklahomu na svom terenu sa 113:109 (22:22, 30:38, 34:28, 27:21).

Ponovo je blistao Džejms Harden sa 41 poenom, dok je vrlo raspoloženi Klin Kapela ostvario dabl-dabl učinak od 16 poena i neverovatna 23 skoka.

Goste je predvodio odlični Pol Džordž sa 28 poena i 14 skokova, te Rasel Vestbruk koji je upisao 21 poen i po devet skokova i asistencija.

Posebno je uzbudljivo bilo u poslednjoj četvrtini kada su Roketsi uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist i ostvare pobedu.

Ranije danas, košarkaši Milvokija savladali su Nikse u Njujorku sa 109:95 (24:22, 22:26, 22:36, 27:25).

Baksi su bili dominantni i imali prednost tokom čitavog dela meča, a poseban uticaj na ishod utakmice u Medison Skver Gardenu imala je treća četvrtina koju su Baksi dobili sa čak 14 koševa razlike.

Najraspoloženiji za igru u gostujućoj ekipi bio je sjajni Janis Adetokunbo koji je upisao 30 poena i 14 skokova, dok su ga donekle ispratili Bruk Lopez sa 20 i Malkom Brogdon sa 17 poena.

Ruki ekipe Njujorka Kevin Noks postigao je 21 poena, Noa Vonlej je ostvario dabl-dabl učinak (14 poena, 15 skokova), ali to nije pomoglo Niksima da izbegnu poraz na domaćem terenu.