Grčka - Peti meč odlučuje šampiona

četvrtak 14.06.2018.
20:12

Repriza prethodne sezone, Olimpijakos i Panatinaikos odlučivaće o šampionskoj tituli u petoj utakmici finalne serije.

EPA/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

Borba za trofej u grčkoj košarkaškoj ligi biće završena u nedelju uveče, pošto se ekipa Olimpijakosa izborila za peti meč.

Olimpijakos je u četvrtom meču slavio na svom terenu protiv Panatinaikosa rezultatom 92:74 (28:19, 20:17, 23:28, 21:12) i tako odveo seriju u peti meč.

Tim Janisa Sfaropulosa kontrolisao je situaciju na terenu od prvog do poslednjeg minuta, a PAO svoju šansu da uhvati priključak nije uspeo da iskoristi krajem treće i početkom poslednje četvrtine.

Na kraju je domaćin u utakmici sa preko 70 faulova uspeo da upiše trijumf i da seriju odvede u peti meč koji će odlučiti prvaka.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džejms Meklin sa 20 poena i 5 skokova, a pratili su ga Brajan Roberts (16 pts, 3 as) i Vasilis Spanulis (13 pts, 3 as). Nikola Milutinov meč je završio sa 2 poena i 8 skokova.

U redovima Panatinaikosa istakli su se Majk Džejms (20 pts, 4 sk, 3 as) i Met Lodžeski (16 pts, 4 sk).

Peta utakmica u kojoj će pasti odluka o šampionu Grčke za sezonu 2017/18 na programu je u nedelju od 18 časova.

Podsećamo da smo i prošle sezone imali isti scenario, s tim što je PAO stigao do trofeja "brejkom" u petom meču u Pireju. Ovoga puta odluka pada u "OAKA Areni".