Grčka - Oli se kockao u Solunu, PAO rutinski

ponedeljak 29.10.2018.
18:39

Branilac trofeja rutinski je odradio posao na domaćem terenu, dok je Olimpijakos u Solunu teškom mukom odbranio prednost iz prvog poluvremena.

esake.gr
esake.gr

Grčki velikani ostvarili su nove pobede u domaćem prvenstvu i tako nastavili pobedonosne nizove.

Aktuelni šampion Panatinaikos rutinirao je poslednjeplasirani Retimno i slavio rezultatom 88:64 (21:14, 25:14, 21:20, 21:16) u poslednjem meču 4. kola.

PAO su do četvrte pobede u grčkom šampionatu vodili Met Lodžeski (16 pts, 3 sk) i Janis Papapetru (13 pts, 6 sk), a dvocifren poenterski učinak ostvario je još Stefon Lasme (10 pts, 3 sk).

Olimpijakos je do četvrte pobede u grčkom šampionatu stigao na neugodnom gostovanju ekipi Arisa iz Soluna.

Crveno-beli iz Pireja slavili su rezultatom 68:64 (25:12, 19:16, 12:19, 12:17), a pobeda je dovedena u pitanje usled dosta slabije igre Olimpijakosa u drugom poluvremenu.

Po 11 poena za Oli postigli su Jorgos Printezis (6 sk) i Vasilis Spanulis (6 sk, 5 as), a naš Nikola Milutinov ubacio je 4 poena i ostvario 5 skokova za 13 minuta na terenu.

PAO i Olimpijakos posle četiri odigrana kola imaju po četiri pobede i drže lidersku poziciju na tabeli.