nedelja 07.01.2018.
18:25

PAOK je naneo treći poraz Olimpijakosu ove sezone u grčkom šamionatu.

Epa/Spyros Chorchoubas

U derbiju 11. kola, košarkaši PAOK-a su savladali Olimpijakos rezultatom 78:71 (29:18, 15:15, 13:8, 21:30).

Solunski crno-beli su veoma nadahnuto ušli u utakmici i u prvoj četvrtini sasuli rivalu čak 29 poena i posle prvih deset minuta stekli dvocifrenu prednost. Tih jedanaest razlike sačuvali su do odlaska na veliki odmor, a u trećoj četvrtini je podigli +16 zahvaljujući sjajnoj igri u odbrani.

Gosti iz Pireja su se raspucali u poslednjem kvartalu, u par navarta uspeli da spuste deficit na jednocifrenu razliku, ali snage za preoret nisu imali.

Junak pobede PAOK-a bio je Fil Gos sa 24 poena, a jedini dvocifren uz njega bio je Džekson.

Kod Olimpijakosa najefikasniji je bio Bili Spanulis sa 12 poena, Papanikolau, Mancaris i Viltjer su ubacili po 11.

Povremeni reprezentativac Srbije Nikola Milutinov je igrao nešto manje od devet minuta i za to vreme promašio jedan šut iz igre, pogodio dva slobodna bacanja i zabeležio tri skoka.