Grci u poslednjim sekundama izbegli blamažu, "treći tim" Španije ubedljiv u Crnoj Gori

subota 25.11.2017.
00:05

U okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kini, Grci i Španci upisali su pobede.

fiba.basketball

Selekcija Grčke gostovala je na startu kvalifikacija u Velikoj Britaniji, a utakmica u Lesteru završena je nakon produžetka, pobedom Grčke u poslednjim sekundama. Bilo je 92-94 za "Helene".

Tokom čitavog susreta ekipe su bile u egalu, o tome govori i činjenica da nijedna ekipa nije bila u prednosti ni nakon prve, a ni nakon druge četvrtine. Nakon 20 minuta bilo je 37-37.

Grci su došli do pola koša prednosti u trećoj deonici, ali su košarkaši Velike Britanije uspeli da odvedu utakmicu u produžetak, Filip je u poslednjim sekundama pogodio za izjednačenje.

U dodatnih pet minuta, Britanci uspevaju da dođu do preokreta, da i na dva minuta do kraja imali tri poena viška.

Ipak, Grci uspevaju da stegnu odbranu, do kraja nisu dozvolili protivniku da postigne ni poen, dok su Atinaiu i Markarita sa linije za slobodna bacanja doneli preokret Grčkoj, na kraju i pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu Janis Burusis sa 32 poena, po 18 su dodali Larencakis i Atinaiu.

U poraženom sastavu po 14 poena Lorensa i Okerafora, 17 je upisao Danijel Klark, 13 je dodao Soko, dok se na 12 zaustavio Marej.

Kolom Ivanovic

Španija je slavila u "Morači" sa 66-79.

Izabranici Serđa Skariola su u drugoj i trećoj deonici prelomili susret u svoju korist, pa su pred poslednjih 10 minuta imali 17 poena viška, što se ispostavilo nedostižnim za selekciju Crne Gore.

Selekciju Španije, koja je kvalifikacije počela sa verovatno trećim najboljim timom, predvodili su Kvino Kolom i Fran Vaskez sa po 15 poena, dok je 10 dodao Fernandez dodao 10 poena.

U Crnoj Gori dvocifren samo Ivanović sa 10 poena, po devet su dodali Šehović i Grin.

Svi rezultati današnjih duela, prvog kola kvalifikacija za Mundobasket.