"Furija" grabi ka pobedi, šta to znači za Srbiju?

• 16. avgust 2016.

• 00:46

Muška košarkaška reprezentacija Španije nalazi se na pravom putu da upiše svoj treći trijumf na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru i da na taj način overi plasman u četvrtfinale.

Očajno otvaranje Olimpijskih igara od strane muške košarkaške reprezentacije Španije dovelo je u pitanje plasman "Crvene Furije" u četvrtfinale takmičenja.

Nakon poraza od Hrvatske i Brazila izabranici Serđa Skariola zbili su redove i vezali dve pobede, a posle 20 minuta igre u duelu sa Argentinom nalaze se na pravom putu da zabeleže i treću.

Španski reprezentativci su u prvom poluvremenu duela sa Argentinom dokazali da su se mnogi zalud ponadali njihovom krahu i da će se do kraja turnira pitati o mnogo čemu.

Posle 20 minuta igre Španija vodi protiv Argentine sa 48:35 i ukoliko u nastavku zadrži isti ritam overiće plasman u četvrtfinale i to kao drugoplasirana u Grupi B nezavisno od rezultata poslednje utakmice.

Da podsetimo samo kakva dva raspleta u Grupi B su moguća ukoliko Španija dokusuri Argentinu i šta to znači za naš nacionalni tim:

Opcija 1: Srbija - Litvanija
Uslov: Pobeda Litvanije nad Hrvatskom

1. Litvanija 4-1
2. Španija 3-2
3. Argentina 3-2
4. Hrvatska 2-3