nedelja 20.08.2017.
23:07

Odigrana su tri interesantna duela u okviru priprema za predstojeći Eurobasket, Španije, Francuska i Turska upisali trijumfe.

Epa/Jorge Zapata

Prvi favoriti na predstojećoj smotri najboljih selekcija "Starog kontinenta", kao i aktuelni šampioni Evrope, savladali su Venecuelu sa 90-62.

Španci nisu imali ni najmanjih problema sa Venecuelanima tokom čitavog susreta, na poluvremenu su vodili 42-36, a do kraja su uspeli da stignu i do ubedljivog trijumfa.

Braća Gasol su ukrala šou, Pau je upisao 21 poena, dok je mlađi brat Mark upisao 16 poena.

U protivničkom taboru 18 poena Džona Koksa.

Selekcija Turske, koja je domaćin naše grupe na Eurobasketu, salvadala je Izrael sa 84-83.

Predvodio ih je Furkan Korkmaz sa 19 poena, a pratili su ga Bobi Dikson sa 15 i Džedi Osman sa 13 poena.

U poraženoj ekipi Omri Kaspi 18 poena i 10 skokova, Ričard Hauel je dodao 16 poena.

Zofri Lovernj

Francuska je deklasirala selekciju Italije sa 88-63.

Samo prva četvrtina ovog susreta bila je izjednačena, okonačana je sa 27-27. Nakon toga, zategli su Francuzi odbranu i došli do šest poena prednosti do poluvremena.

U nastavku su zaigrali još bolje, a u poslednjih 10 minuta su ušli sa 18 poena viška, te je bilo jasno da će upisati ubedljiv trijumf.

Odličan Žofri Lovernj sa 20 poena, pratili su ga Furnije sa 17, Ertel sa 11 i De Kolo sa 10 poena.

U selekciji Italije, Belinili je upisao 15, Paskolo je dodao 10 poena.