Francuska rampa za Srbe i Amere, gledaćemo "viđeno finale", ali u TOTALNO NEBITNOJ UTAKMICI!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 11. septembar 2019.

• 14:56

Srbija igra protiv Sjedinjenih Američkih Država u totalno nebitnoj utakmici.

Francuska rampa za Srbe i Amere, gledaćemo
Reprezentacija Francuske je prekinula taj niz Sjedinjenih Američkih Država koje su ostale bez medalje. Viđeno finale Srbija-SAD ćemo tako gledati u doigravanju za plasman od 5-8. mesta.

Francuski košarkaši su danas slavili rezultatom 79:89.

Neizvesno je bilo od samog starta utakmice, u prvoj deonici je najveća razlika bila +4 za Francusku, da bi u drugoj predvođeni Furnijeom i De Koloom stigli i do +8. Ipak, na poluvreme se otišlo rezultatom 39:45 u korist Francuske.

Treća četvrtina je donela dosta zanimljivih detalja, od 45:41 Francuzi prave seriju od 6:0 i stižu do maksimalnih +10 na početku ove deonice.

Donovan Mičel je preuzeo stvar u svoje ruke, pogodio je trojku, potom je isto učinio Midlton, a nakon 2+1 Markusa Smarta i novih poena Donovana Mičela Ameri su stigli do 57:54.

Fantastično je igrao Mičel u tim trenucima, a nakon njegove nove trojke Amerikanci su stigli i do prednosti koja je rasla do poslednje deonice.

Francuzi se nisu dali, a nakon trojke Ntilkine bilo je 76:76, da bi već u narednom napadu De Kolo promašio trojku iz izgledne pozicije za novi preokret "petlova". Ipak, Furnije je bio taj koji je svojim 22. poenom doneo prednost od 78:76 Francuzima koji su bili FENOMENALNI u odbrani u poslednjih pet minuta.

Gober je bio taj koji je preuzimao odgovornost i povećao je na +4, Ameri su bili u debelom problemu nakon toga na tri minuta do kraja.

Nakon promašenih bacanja Smarta i dvojke Ntilkine, usledila je i rampa Gobera, pa su Francuzi bili sve bliže plasmanu u polufinale i na Olimpijske igre što nije odgovaralo Srbiji.

Uspeli su, odigrali su fantastičan meč i na kraju zasluženo slavili. U polufinalu će igrati protiv Argentine.

Furnije je imao 22 poena, Gober 21, De Kolo 18, a Frank Ntilikina 11 poena. Donovan Mičel jedini vredan pažnje kod Amera, imao je 29 poena.

Inače, ovaj poraz SAD-a ne odgovara Srbiji koja je ostala bez šanse da se na ovaj način plasira na OI.