petak 04.05.2018.
20:28

Pobede FMP-a i Dinamika u šestom kolu domaćeg šampionata.

Sportske.net

FMP je stigao do svoje pete pobede u šest mečeva Super lige, slavili su danas protiv Metalca u Valjevu bez velikih problema, bilo je 75:101.

Egal je bio samo do sredine prve četvrtine, tada FMP preuzima kontrolu utakmice, a prednost je čitavim tokom rasla, da bi u trećoj deonici dostigla i +31.

Nenadić je bio najefikasniji u redovima FMP-a iz Železnika, imao je 17 poena, 5 asistencija i 4 skoka, a pored njega Simanić je bio dobar sa 16 poena. Na drugoj strani najbolji Vasić sa 22 poena.

U drugom meču Vršac je dočekao Dinamik i izgubio na svom terenu. Prvu dvocifrenu prednost gosti stiču krajem prvog poluvremena, da bi početkom drugog vodili i sa 16 poena prednosti. Ipak, domaći se vraćaju na samo 5 poena minusa, ali je ekipa Miroslava Nikolića izdržala sve napade Vršca.

Ostojić je bio najbolji u redovima domaćina sa 17 poena, dok je Aleksandar Todorović bio najefikasniji u redovima Dinamika sa 22 poena.

Na tabeli grupe B Partizan ima svih 6 pobeda, FMP ima 5, Dinamik 4, Vršac 2 pobede i Metalac je poslednji bez pobede.