Evroligaški trenerski obračun Srba pripao Kariju Pešiću, Kalinić dobar u porazu Fenera!

četvrtak 16.01.2020.
20:49

Ekipa Željka Obradovića poražena na domaćem terenu.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

U derbiju 20. kola košarkaške Evrolige, igrači Barselone porazili su Fenerbahče u Istanbulu rezultatom 80:74 (12:24, 27:18, 17:19, 18:19).

Gosti su na odličan način otvorili meč i stekli ogromnu prednost već na početku velikom serijom 11:0, da bi na kraju prve četvrtine ta prednost iznosila 12 poena - 24:12.

Furiozno su izabranici Svetislava Pešića nastavili i u drugoj deonici i brzo stekli plus 17 na startu, da bi se nakon toga Fener u potpunosti vratio u meč, pa je na poluvremenu dve ekipe delilo tek tri poena - 42:39.

Ipak, Barsa je održavala svoju prednost sve do poslednje četvrtine kada je turski tim po prvi put preuzeo vođstvo koje nije uspeo da zadrži pošto je Barsa sigurnom igrom izbegla dramatičnu završnicu meča i trijumfovala rezultatom 80:74.

Najraspoloženiji za igru bio je Viktor Klaver koji je upisao 17 poena, a dabl-dabl učinak napravio je Nikola Mirotić (10 poena, 10 skokova).

U Feneru zapažen je bio Kostas Slukas koji je meč takođe završio sa dabl-dablom (14 poena, 11 asistencija), dok ga je pratio Nikola Kalinić sa 12 poena za 22 minuta provedena na parketu.

Fener je prekinuo niz od šest uzastopnih pobeda u svim takmičenjima, dok su Katalonci prekinuli veoma neugodan niz od tri poraza na svim frontovima.