subota 03.11.2018.
21:48

Šampion Srbije za sada rutinski odrađuje posao protiv Cedevite u "derbiju" 6. kola ABA lige.

Beta/Branislav Božić/Ds

Utakmica 6. kola regionalne košarkaške lige između Crvene zvezde mt:s i Cedevite za sada ne opravdava epitet derbija.

Hrvatski sastav ima velikih problema u "Pioniru" tako da slobodno možemo da konstatujemo da Zvezda krupnim koracima grabi ka šestoj uzastopnoj pobedi na "Jadranu".

Domaći su silovito otvorili meč, Cedeviti je osam minuta bilo potrebno da stigne do dvocifrenog broja poena, a samo je u završnici prvog i na početku drugog kvartala ekipa Slavena Rimca uspela da se približi crveno-belima.

Nakon serije 8:0 domaćin ponovo stiže do dvocifrene prednosti, a do odlaska na odmor Zvezda je imala i maksimalnih +21! Na kraju prvog poluvremena na semaforu stoji 50:34 i teško da će gosti u nastavku uspeti da istope minus i izbegnu poraz.

Navijači su oduševljeni, pre svega igrom Filipa Čovića, ali i kompletnim izdanjem ekipe za koju tvrde da ima potencijal da osvoji Evrokup.

Mnogi žale što Zvezda ove sezone ne igra Evroligu, a tu je i konstatacija da crveno-belima nema ravnih u ABA ligi.