13:32

Proglašen najbolji trener elitnog takmičenja za minulu sezonu.

euroleague.net

Kao što se i moglo očekivati, Pablo Laso je dobio "AleksanderGomeljski" nagradu za najboljeg trenera Evrolige su sezoni2017/18.

Španski stručnjak je sa madridskim Realom osvojio elitno takmičenje minule sezone, uprkos velikim problemima sa igračkim kadrom, kako su povrede doživeli brojni igrači.

"Kraljevski" klub je uspeo da pređe preko svih poteškoća i na kraju osvoji EL, pa je nagrada zasluženo završila u rukama Lasa.

Na drugom mestu u izboru za trenera godine našao se Šarunas Jasikevičijus, koji je napravio sjajan podvig plasmanom sa ekipom Žalgirisa na F4, dok je na trećem mestu Željko Obradović, koji je sa Fenerom igrao finale protiv "Los Blankosa".

Četvrti je Pedro Martinez iz Baskonije, koji nije otišao na fajnal-for, ali je napravio sjajan rezultat sa Baskima, iako ih nije vodio od starta sezone.