Evrokup - Počela Top 16 faza, pobede Breše i Tofaša, Grci postigli 3 poena za četvrtinu!

utorak 07.01.2020.
23:43

Neizvesne utakmice u prvim duelima Top 16 faze.

Sportske.net

U prvom meču Top 16 faze Evrokupa beležimo pobedu ekipe iz Burse, Tofaša. Turski tim je savladao Unikahu u okviru grupe H nakon neizvesne završnice, a bilo je 84:82.

Bilo je veoma neizvesno, domaćin je ušao u završnicu sa prednošću od 7 poena (81:74), ali su serijom od 8:0 koja je završena poenima Diona Tompsona na 44 sekunde do kraja preokrenuli rezultat u svoju korist.

Ipak, domaći preko Ugurlua i Vilijamsa prekidaju seriju u najboljem mogućem trenutku i slave pobedu.

Tarik Filip najbolji kod domaćina sa 17 poena, Devin Vilijams je imao 15 poena i 8 skokova. Kod poraženih najbolji Dion Tompson sa 20 poena.

Drugi večerašnji duel je bio drugačiji. Breša je dočekala Promiteas, odigrala fantastičnu četvrtinu gde je dozvolila gostima samo 3 poena, na kraju je slavila sa 63:57.

Zanimljiv je bio rezultat nakon 20 minuta, 26:18, više je ličilo na rezultat nakon prvih 10 minuta. I pored fantastične druge četvrtine koju je domaćin dobio sa 16:3, ušlo se u neizvesnu završnicu. Gosti su imali prednost 49:43 na tačno sedam minuta do kraja, a onda trojka Lakintane, pa šou Abasa koji je vezao osam poena što je bilo dovoljno za seriju od 13:0. Pobeda više nije dolazila u pitanje, domaći su zasluženo slavili.

Abas je bio najefikasniji sa  19 poena kod domaćina, kod gostiju Filer i Mancaris po 12 poena.