utorak 22.10.2019.
22:02

Partizan "trenirao" živce svojim navijačima, ali vredelo je.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Košarkaši Partizana ostvarili su veliku pobedu u 4. kolu Evrokupa pošto su u hali "Aleksandar Nikolić" u Beogradu savladali Lokomotivu iz Kubana sa 80:71 (24:18, 17:17, 16:23, 23:13).

Poenima Jankovića, Zagorca i Jaramaza, "crno-beli" su odmah na početku meča poveli i diktirali ritam tokom čitavog prvog poluvremena.

Razliku je pravila i Partizanova odbrana koja je dopustila protivniku tek 35 poena u dve četvrtine.

Birčević je sa svojih devet poena bio najefikasniji u Partizanu, njegovim koševima stiglo se i do dvocifrene prednosti.

Partizan je držao svoj ritam sve do samog finiša druge četvrtine kada je Lokomotiva trojkama Kamingsa i Kalinijetisa uspela da smanji na šest poena razlike - 41:35.

Držali su se košarkaši Partizana do sredine treće četvrtine, gosti iz Kubana su polako, ali sigurno topili i istopili prednost domaće ekipe i preuzeli vođstvo poenima Dekera nakon mnogo bolje igre od početka poluvremena.

Pred poslednju četvrtinu u kojoj smo videli pravu dramu u "Pioniru", Rusi su vodili sa poenom prednosti.

Na početku, rezultatska klackalica, da bi Partizan uspeo da se vrati u pravi ritam trojkom Jaramaza, poenima Tomasa i Mouzlija i tako napravi seriju 8:0 za novo značajno vođstvo srpske ekipe.

Tu seriju je prekinuo Kamings koji je sa šest poena približio Lokomotivu Partizanu i odveo meč u neizvesnu završnicu.

Ipak, izabranici Andree Trinkijerija su odličnom igrom u poslednja dva minuta ponovo stekli prednost koja se na kraju ispostavila nenadoknadivom za jednog od favorita za osvajanja Evrokupa.