EP U18: Srbija popravila utisak i "počistila" Britance.

nedelja 29.07.2018.
18:10

"Orlići" su bili prilično ubedljivi danas.

Fiba Basketball

Košarkaška reprezentacija Srbije do 18 godina popravila je utisak na Evropskom prvenstvu u Letoniji, pa je nakon dramatičnog poraza od Litvanije ubedljivo savladala Veliku Britaniju.

Rezultat je bio 102:71 (23:16, 26:14, 29:21, 24:20), a pitanje pobednika nije dovođeno u pitanje niti jednog trenutka.

Neizvesno je bilo samo u prvoj četvrtini, pa su izabranici Aleksandra Bućana krenuli da "melju" protivnika koji nije mogao ništa, a blistali su Pecarski i Petrušev.

Tempo je opao tek u četvrtoj četvrtini kada je Bućan dao priliku svim košarkašima da upišu minute na terenu.

Srbija se u trećem kolu sastaje sa Crnom Gorom, a taj meč počinje u utorak od 13 časova.

SRBIJA: Petrušev 22, Islamović 6, Nedeljković, Rutešić, Paunović 7, Trifunović 17, Vasiljević 8, Pecarski 23, Lakić, Cerovina 2, Ilić 13, Kuzmanović 4.

VELIKA BRITANIJA: Suliman 2, Round, Kajli 9, Okros 15, Avbumvan 5, Braun, Lou 7, Emeka Anjakvo 6, Fini 4, Hajden 2, Kitindž 10, Robinson 11.