16:59

Nakon neizvesne završnice "Orlići" savladali Sloveniju.

kss.rs
kss.rs

Izabranici Saše Nikitovića slavili su u osmini finala protiv vršnjaka iz Slovenije rezultatom 67:64.

Slovenci su kontrolisali stanje stvari na terenu, sve do završnice treće četvrtine, kada su naši momci pokazali karakter i preokrenuli rezultat iz minusa od osam poena i sa pola koša viška otišli na poslednji odmor.

U istom ritmu su nastavili i u poslednjem kvartalu, pa su sredinom odlučujuće deonice stigli i do +10 (62:52).

Ipak, nisu se Slovenci predavali, uzvratili su serijom 10:0, te su poravnali rezultat.

Matija Belić i Nikola Radovanović su ipak probili led nakon više od četiri minuta posta, Slovenci su imali napad za produžetak, ali su se "Orlići" odbranili, pa su upisali trijumf i plasman među osam najboljih selekcija.

Belić i Radovanović su predvodili našu selekciju do trijumfa, obojca su upisala po dabl dabl učinak, Belić je meč završio sa 22 poena i 12 skokova, dok je Radovanović dodao 16 poena i 14 uhvaćenih lopti.

U Sloveniji 22 poena Klavžara, 12 je dodao Križanič, dok je 11 ubacio Ivanković.

Protivnik kadetskoj reprezentaciji Srbije će u četvrtfinalu biti pobednik duela između Nemačke i Španije.