22:29

Sonja Petrović odlučila pobednika u neizvesnoj završnici.

Twitter/KSS
Twitter/KSS

Košarkašice Srbije ostvarile su pobedu u prvoj utakmici Evropskog prvenstva koje se održava u Srbiji i Letoniji.

Izabranice Marine Maljković pobedile su u Zrenjaninu Belorusiju u grupi D sa 55:53 (18:16, 11:16, 12:10, 14:11)

Od početka meča videli smo jako neizvesnu utakmicu, reprezentacije su se smenjivali u vođstvu, ali je na kraju deonice Srbija bila ta koja je vodila sa dva koša razlike.

Uzvratile su Beloruskinje i uspele da povedu pre odlaska na odmor po završetku prvog poluvremena (29:32).

U trećoj deonici desio se nestanak struje pri vođstvu Belorusije što kao da je dodatno motivisalo i više odgovoralo domaćim igračicama da smanje zaostatak pred poslednju četvrtinu.

Drama je viđena praktično do samog kraja meča, ,naše košarkašice su dopustile da Beloruskinje izjednače na tridesetak sekundi pre kraja, ali je Srbija košem Sonje Petrović u poslednjim trenucima meča ipak uspela da ostvari pobedu pred nastavak takmičenja.

Upravo je Petrović bila najzapaženija na meču sa 18 poena, dok su kod Beloruskinja dvocifrene bile Veramejenka i Papova.