EP - Hrvati sigurni, Francuzi se namučili!

• 05. septembar 2015.

• 23:19

Utakmicama u Monpeljeu i Zagrebu kompletirano je prvo kolo Evropskog prvenstva u košarci.

Mimo očekivanja, mnogo više neizvesnosti doneo je meč u Monpeljeu, u Grupi A, gde je Francuska tek posle produžetka savladala Finsku rezultatom 97-87. U regularnom toku rezultat je bio 81-81.

Ovakav rasplet nije mogao da se nasluti tokom većeg dela meča, s obzirom da su ''Trikolori'' konstantno imali vođstvo. U poslednju četvrtinu su ušli sa osam poena razlike, ali su dozvolili Fincima da uđu u dramatičan finiš i izbore produžetke.

Ipak, u dodatnih pet minuta je sve došlo na svoje mesto, pa su Francuzi u odbranu trona ipak krenuli pobedom.

Toni Parker je sa 23 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a pratili su ga Batum i De Kolo sa po 16, dok je Žofri Lovernj upisao 13 poena i sedam skokova.

Kod Finaca najbolji Vilson sa 21 poenom.

U Grupi A danas su postignuti i ovi rezultati:

Izrael - Rusija 76-73 i
Poljska - BiH 68-64.

Za to vreme u Zagrebu, Hrvatska je u Grupi C savladala Sloveniju sa 80-73.

Slovenci su samo u prvoj četvrtini ''pokazali zube'', dobili su taj deo igre sa 23-17, ali su domaći već u drugoj deonici uspeli da naprave preokret i do kraja nisu dozvoljavali rivalu da ugrozi njihovo vođstvo.

Kruno Simon je sa 20 poena bio najefikasniji u selekciji Hrvatske, a odličan je bio i Luka Žorić sa 17.

Slovence je predvodio Zoran Dragič sa 14 poena, a Jaka Blažič je meč završio sa 11 poena i šest skokova.