EL - Zvezdini juniori 2 od 2 na startu kvalifikacija

  • Autor: Mihajlo Vidojević

  • 21. februar 2014.

  • 21:21

  • Izvor: Sportske.net

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Juniorska selekcija KK Crvena zvezda Telekom ostvarila je dve pobede na dve utakmice na startu Evroliginog kvalifikacionog turnira koji se tokom vikenda održava u Beogradu.

EL - Zvezdini juniori 2 od 2 na startu kvalifikacija
Evroligin kvalifikacioni turnir za juniore počeo je u petak u Beogradu a organizator je tokom prvog dana pokazao da sa pravom pretenduje na prvu poziciju u mesto koje vodi na završni turnir u Milano.

Juniori Crvene zvezde Telekom vezali su tokom prvog dana takmičenja u grupi "A" dva trijumfa, nad ekipama Zemuna in INSEP Pariza.

U prvom današnjem okršaju sa vršnjacima iz Zemuna, crveno-beli juniori imali su lak zadatak i slavili rezultatom 85:52 (25:12, 25:14, 23:9, 12:17) a najefikasniji pojedinac na tom susretu bio je Vojislav Stojanović koji je postigao 21 poen za pobednički sastav.

Ekipu Zemuna predvodio je Jovan Stojanović ali njegovih 20 poena i 6 skokova nije bilo dovoljno da "gosti" izbegnu ubedljiv poraz.

Nakon košarkaša Crvene zvezde Telekom i Zemuna na teren su izašli juniori INSEP-a i Budućnosti a podgorički sastav slavio je trijumf rezultatom 65:57.

Kvalifikacioni turnir podrazumeva da se već tokom prvog dana takmičenja u obe grupe odigraju po četiri utakmice pa su tako igrači pomenutih timova večeras odigrali još po jedan meč.

Zvezda je u 'drugom kolu' deklasirala INSEP iz Pariza rezultatom 77:54 (18:11, 17:11, 24:6, 18:26), uz još jednu odličnu partiju Vojislava Stojanovića koji je duel sa Francuzima završio sa 12 postignutih poena.

U drugom meču 'drugog kola' Zemun je savladao Budućnost rezultatom 80:67 pa posle današnjih mečeva na tabeli grupe "A" vodi Crvena zvezda Telekom sa skorom 2-0, drugi je Zemun sa skorom 1-1, koliko ima i trećeplasirana Budućnost. Bez šansi da zaigra u polufinalu ostao je INSEP koji je danas upisao dva poraza.

U subotu su na programu dueli 'trećeg kola' u kojima se sastaju Zvezda i Budućnost, odnosno INSEP i Zemun.

U subotu popodne biće odigrani i polufinalni mečevi a prvoplasirana ekipa grupe "A" sastaje se sa drugoplasiranim timom grupe "B". Drugoplasirani tim iz "A" grupe boriće se za finale protiv prvoplasiranog iz grupe "B".
  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Komentari