EL - Zvezda "brejknula" srpski PAO!

• 14. januar 2016.

• 22:03

Košarkaški Crvene zvezde Telekom ostvarili su prvu pobedu u TOP 16 fazi Evrolige pošto su večeras kao gosti nadjačali grčki Panatinaikos u "OAKA Areni".

EL - Zvezda
Aktuelni šampion Srbije konačno je pobedio strahove i uspeo da materijalizuje bolju igru i prednost koju je teškom mukom stekao protiv rivala u Evroligi.

Crvena zvezda Telekom upisala je prvu pobedu u TOP 16 fazi Evrolige pošto je večeras u "OAKA Areni" savladala Panatinaikos rezultatom 74:63 (16:14, 22:20, 16:14, 20:15).

Do prve pobede i "brejka" u TOP 16 fazi crveno-beli su stigli strpljivom igrom i pametnim korišćenjem svih prilika koje su večeras očajni domaći pružili izabranicima Dejana Radonjića.

Samo u ovodnim minutima utakmice Panatinaikos je imao rezultatsko preimućstvo, a kada su crveno-beli stigli do prvih poena u drugom minutu igre meč je počeo da ide u smeru koji su navijači srpskog kluba mogli samo da požele.

Prvu osetniju prednost Crvena zvezda je stekla na minut pre kraja prvog dela igre kada je napravljeno "+7" (37:30) a prednost je ostala na snazi sve do početka poslednje četvrtine kada je napravljena krucijalna serija od 5:0 koja je crveno-belima obezbedila 11 poena prednosti.

Sredinom poslednje četvrtine usledio je prazan hod oba tima ali je onda Branko Lazić pogodio trojku i zapravo rešio pitanje pobednika na četiri minuta pre kraja utakmice jer je Zvezda stigla do "+11" (64:53) protiv ekipe kojoj ništa nije polazilo za rukom.

Do kraja su izabranici Dejana Radonjića umešno odbranili stečenu prednost pa se mora priznati da su potpuno zasluženo stigli do prve pobede u TOP 16 fazi koja iz korena menja poziciju Crvene zvezde Telekom u grupi "E" uoči nastavka takmičenja.

Najefikasniji u redovima pobedničke ekipe bio je Nemac Maik Cirbes sa 12 poena i 4 skoka, dok su Branko Lazić i Vladimir Štimac ubacili po 11 poena. Stefan Jović je bio blizu "dabl-dabl" učinka sa 9 poena i 8 asistencija.

Na drugoj strani su se istakli bivši košarkaši Partizana Džejms Gist i Miroslav Raduljica. Krilni centar Panatinaikosa postigao je 15 poena, a Raduljica 12. Ognjen Kuzmić je utakmicu završio sa 5 poena i 6 skokova, dok je Saša Pavlović ostao bez učinka.

Narednu utakmicu Crvena zvezda Telekom igra pred domaćim navijačima 22. januara, a protivnik će joj biti španska Unikaha.