EL - Željkov čovek za izlazak iz krize je Vladimir Štimac! U Vitoriji pao i Zenit!

petak 22.11.2019.
22:46

Sjajna partija srpskog košarkaša i vrlo bitna pobeda Fenera.

Epa/Toms Kalnins

Košarkaši Fenerbahčea slavili su kao gosti protiv ekipe Asvela rezultatom 72:88.

Vodili su tokom skoro čitavog susreta, dobili su prvi kvartal sa 16:19, do poluvremena su stigli i do 12 poena viška.

U trećem kvartalu zadržavaju dvocifren višak i uvećavaju ga na 15 poena, a tu razliku su bez većih problema održali u poslednjih 10 minuta.

Blistao je Vladimir Štimac u pobedničkom sastavu sa 21 poenom i osam skokova, pratio ga je Derik Vilijams sa 17 poena, dok je Mahmatoglu dodao 14. Dvocifren je sa 13 poena bio i Bobi Dikson, Nikola Kalinić je meč završio sa šest poena i četiri skoka.

Kod Asvela 18 poena Lajtija, 15 je dodao Livio Žan-Čarls, dok je 12 ubacio Džekiri.

Baskonija je nakon CSKA u "Fernando Buesa Areni" savladala i ekipu Zenita, bilo je 70:60 za španski sastav.

Gostima je pripao prvi kvartal, rezultatom 15:18, ali to je bilo manje više sve od Zenita večeras.

Več u drugoj deonici Baski dolaze do preokreta i šest poena prednosti, u trećem kvartalu dolaze do viška i od osam poena.

Nije uspevao Zenit da smanji zaostatak ni u poslednjih 10 minuta, pa je domaćin upisao zaslužen trijumf.

Domaćina je do pobede vodio Šengelija sa 20 poena i sedam skokova, 11 poena dodao je Džening, dok je 10 ubacio Vildoza.

U Zenitu se izdvojio Ajon sa 18 poena, 10 je dodao Holins.

Nešto ranije Panatinaikos je slavio u Minhenu, više OVDE.