EL - Žalgiris se iskupio za startni poraz

sreda 17.10.2018.
21:01

Učesnik beogradskog fajnal-fora stigao je do prve pobede u novoj evroligaškoj sezoni.

Epa/Spyros Chorchoubas

Košarkaši Žalgirisa "poništili" su startni poraz od Baskonije na svom terenu večerašnjom pobedom nad Anadolu Efesom u Istanbulu.

Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa slavila je u Istanbulu rezultatom 93:79 (19:19, 27:13, 22:16, 25:31) i tako stigla do prvog trijumfa u novoj evroligaškoj sezoni.

Gosti su pobedu zaslužili igrom koju su prikazali od prvog do tridesetog minuta, a Efes je u poslednjoj četvrtini uspeo da istopi minus i poraz učini podnošljivijim.

Brendon Dejvis bio je najefikasniji u pobedničkom timu sa 18 poena, 6 skokova i 3 asistencije a sjajnu rolu imao je i bivši košarkaš Partizana Leo Vesterman koji je meč završio sa 17 poena i 2 asistencije.

Krunoslav Simon predvodio je Anadolu Efes sa 17 poena i 5 asistencije, a naš Vasilije Micić postigao je 14 poena i upisao 4 asistencije.

Žalgiris u petak dočekuje Fenerbahče, dok ekipa Anadolu Efesa ide u goste Himkiju.