EL: Valensija ubedljiva u španskom derbiju

sreda 25.10.2017.
22:21

Košarkaši prvaka Španije slavili su na gostovanju u Vitoriji.

EPA-EFE/MANUEL BRUQUE

Izabranici Ćusa Vidorete slavili su na gostovanju ekipi Baskonije rezultatom 63-80.

Već u prvom kvartalu bilo je jasno da se Baski neće lepo provesti u duelu sa aktulenim šampionom ACB lige.

Dobili su gosti iz Valensije taj kvartal sa 13-28, domaćin je uspeo da do poluvremena spusti deficit za samo četiri poena.

U nastavku se nije puno toga promenilo, Valensija je nastavila sa dobrom igrom, pa su u poslednjih 10 minuta ušli sa 13 poena prednosti.

Poslednja četvrtina takođe nije donela promene, Baskonija je potpuno stala u napadu, upisali su devet poena u četvrtoj deonici, te je Valensija na kraju zasluženo slavila sa ubedljivom razlikom.

Predvodili su pobednički sastav sa po 15 poena Tibor Plajs i Erik Grin, pratio ih je Alberto Abalde sa 13 poena, 11 je dodao Bojan Dubljević, dok se na 10 zaustavio Rafa Martinez.

U redovima ekipe Pabla Priđonija jedini raspoloženi bili su Toko Šengelija koji je upisao snažan dabl dabl sa 22 poena i 11 skokova, a nadomak dabl dabl učinka bio je i Džejson Grejndžer, Urugvajac je meč završio sa 12 poena i devet asistencija.

Ekipi Valensije je ovo druga pobeda u EL ove sezone, dok je Baskonija doživela tri poraza.