EL - Turci uzeli brejk u grotlu "Arene"

petak 16.01.2015.
22:40

Košarkaši Galatasaraja preživeli u grotlu "KombankArene" i Beograd napustili sa štitom. Izabranici Dejana Radonjića posle tri kola ostaju na začelju tabele sa skorom 0-3 a valja istaći da je večerašnja utakmica protekla bez incidenata.

Beta/AP Photo/Darko Vojinovic

Utakmica trećeg kola TOP 16 faze Evrolige između Crvene zvezde Telekom i Galatasaraja dugo je najavljivana kao visokorizična zbog ubistva koje su huligani turskog tima počinili krajem novembra 2014. godine.

Ispostavilo se da je Crvena zvezda Telekom besprekorno organizovala večerašnju utakmicu ali je turski tim "preživeo" u grotlu "KombankArene" i uspeo da slavi drugu pobedu u grupi "E".

Galatasaraj je slavio rezultatom 65:74 (19:21, 16:12, 12:18, 18:23) u jako izjednačenoj i neizvesnoj utakmici koja je rešena serijom gostiju četiri i po minuta pre kraja.

Prelomni momenti utakmice odigrali su se na četiri minuta pre kraja poslednje deonice kada su gosti stigli do dvocifrene prednosti (52:62) posle trojke Džastina Kartera.

Zvezda je poslednji priključak imala na sedam minuta pre kraja pri rezultatu 52:53 ali je onda usledila serija gostiju 0:9 za koju su najzaslužniji bili Kerem Gonlum i Džastin Karter.

Nakon takve serije tim Dejana Radonjića više nije imao načina da se vrati u meč pa je Galatasaraj stigao do važnog brejka u Beogradu.

Martinas Pocius

Razlog za treći poraz Radonjićev stručni štab naći će u očajnom učinku spoljne linije koja je pokazala indolentnost.

Ponovo su razočarali Dženkins i Blažič a učinak Bobana Marjanovića (18 pts, 7 sk), Markusa Vilijamsa (12 pts, 2 sk, 4 as), Nikole Kalinića (9 pts, 5 sk, 3 as) i Maika Cirbesa (9 pts, 7 sk) nije bio dovoljan da se parira raspoloženom timu Ergina Atamana.

U turskom sastavu poeni su bili podeljeni između Vladimira Micova (12 pts, 3 as), Karlosa Aroja (11 pts, 3 as), Martinasa Pociusa (11 pts, 4 sk) i sjajnog Džastina Kartera (10 pts, 4 sk) koji je izrastao u meč vinera.

Dodajmo i to da je pored duela u "KombankAreni" večeras odigrana još jedna utakmica u grupi "E". PAO je u Atini savladao Žalgiris 77:58 (24:16, 22:17, 17:9, 14:16) pa posle tri odigrana kola stanje na tabeli izgleda ovako:

1. Real Madrid 3-0
2. Panatinaikos 2-1