utorak 29.10.2019.
19:52

Atinjani bez rešenja za prvu zvezdu Himkija.

EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY

Prva utakmica petog kola Evrolige odigrana je večeras u Moskvi, gde je Himki ubedljivo savladao ekipu Panatinaikosa sa 103:86.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku gostiju, koji su sjajno odigrali taj period igre, pogotovo u fazi napada i dobili ga sa 55:50.

Međutim, u nastavku druga slika, ekipa Himkija predvođena sjajnim Aleksejom Švedom je u trećoj četvrtini napravila preokret, a u poslednjem kvartalu dotukla goste i na kraju stigla i do vrlo ubedljivog trijumfa.

Ovo je četvrta pobeda Himija u prvih pet kola, a Panatinaikos je pretrpeo treći poraz.

Šved je utakmicu zvršio sa 26 poena, sedam asistencija i tri skoka, a odličan je bio i Janis Tima sa 16 poena, osam skokova i šest asistencija.

Kod Atinjana najbolji Fredet sa 16 poena i Kalates sa 10 poena i 11 asistencija.