EL - Spanulis objasnio ko je gazda u Pireju

• 23. januar 2015.

• 22:15

U poslednjoj utakmici 4. kola TOP 16 faze u grupi "F" Olimpijakos je u Pireju savladao Laboral Kuću i tako nastavio da parira moskovskom CSKA koji je takođe nepobediv.

Poslednja utakmica 4. kola TOP 16 faze u grupi "F" odigrana je u "Dvorani Mira i prijateljstva" u Pireju gde je Olimpijakos ugostio špansku Laboral Kuću.

Bio je to okršaj timova koji su već imali prilike da se izmere u prvoj rundi takmičenja a Olimpijakos je ponovo pokazao ko je gazda u Pireju.

Nošen fantastičnim Vasilisom Spanulisom Oli je slavio rezultatom 76:64 (17:18, 11:19, 25:16, 22:11) iako je na poluvremenu imao minus od 9 poena.

U drugom poluvremenu se upalila turbina zvana Vasilis Spanulis a domaćin je zaigrao čvršće u odbrani pa Laboral Kući nije bilo spasa.

Plejmejker crveno-belih iz Pireja postigao je 27 poena (6/9 za dva, 4/8 za tri) i upisao 6 asistencija a podršku je imao samo u Otelu Hanteru koji je stigao do 14 poena i 7 skokova.

Šengelija i Adams (po 10 pts) bili su jedine svetle tačke Laboral Kuće ali je odbrana Olimpijakosa učinila svoje i ostavila španski sastav bez nešto boljeg učinka u Pireju.

Posle 4 kola u grupi "F" vodi Olimpijakos sa skorom 4-0, prati ga CSKA sa istim učinkom a slede Fenerbahče (2-2), Nižnji (2-2), Anadolu Efes (2-2), Laboral Kuća (1-3), Armani (1-3) i Unikaha koja je bez pobede.