20:32

Marko Gudurić postigao ključne poene na utakmici.

Epa/Andrej Čukić

Bajern iz Minhena je propisno namučio Fenerbahče danas, ekipa Dejana Radonjića je igrala odlično i bila nadomak pobede, ali im se desio nekadašnji pulen Dejana Radonjića - Marko Gudurić.

Srpski reprezentativac je postigao 10 poena, ali sve u drugom poluvremenu, a pored toga je postigao ključnu trojku na minut do kraja meča kada je Fener poveo sa 4 poena prednosti.

Do tada su košarkaši Bajerna predvođeni Jovićem i Lučićem uspevali da se vrate u meč, ali od tada više ne, sve je bilo poznato.

Luiđi Datome je bio najbolji danas sa 19 postignutih poena, van linije 7,24 je bio skoro nepogrešiv (4/5), a pored njega ističemo Kalinića sa 11 poena, Veselog sa 16, Lovernja i Gudurića sa po 10. Gudurić je imao 3 asistencije i samo jedan promašaj iz igre, a kao što napisasmo, njegova trojka je rešila utakmicu.

Vladimir Lučić je imao 13 poena, Stefan Jović 12 poena i 6 asistencija, a Devin Buker je bio najefikasniji sa 15.

U drugom meču Baskonija je uspela da savlada Darušafaku i da joj nanese težak poraz, bilo je 82:56. Drugu i treću četvrtinu su gosti odigrali katastrofalno, pa poraz je bio neminovan.

Šengelija sa 13 poena najbolji, Hiliard je imao 12 poena. Na drugoj strani Oguz Savaš i Majkl Erik po 12.