EL: Sjajan meč u Madridu za kraj 22. runde, Olimpijakos slavio u penal završnici

petak 09.02.2018.
22:54

Košarkaši madridskog Reala poraženi su na svom parketu od viceprvaka Evrope.

EPA-EFE/ROBERTO BREGANI

Izabranici Janisa Sferopulosa uspeli su da slave na gostovanju u Madridu, na kraju je bilo 79-80.

Madriđani su bolje otvorili meč, ali je već sredinom kvartala Olimpijakos preuzeo kontrolu. Došli su gosti do vođstva, koje su uspeli da zadrže do kraja prvog dela igre.

U trećoj četvrtini je Real u tri navrata uspeo da poravna rezultat, ali im nije pošlo za rukom da preokrenu rezultat, Vilčer je trojkom u poslednjim sekundama odveo Oli u poslednjih 10 minuta sa tri poena viška.

Domaćin ipak dolazi do preokreta već na startu poslednje deonice, usledila je rezultatska klackalica, a u penal završnici skoncentrisaniji su bili gosti.

Real je na kraju imao 15 sekundi da organizuje poslednji napad, ali nisu uspeli ni da upute šut ka košu gostiju iz Pireja.

Jorgos Printezis je ubacio 21 poen, 12 je dodao Vilčer, dok je 11 upisao Janis Strelnijeks. Nikola Milutinov je za više od pola sata na terenu ubacio osam poena, ali je uhvatio čak 12 skokova.

Kod domaćina Luka Dončić čak 27 poena, sa 20 ga je pratio samo Trej Tompkins.

Ovim mečom je spuštena i zavesa na 22. kolo, stanje na tabeli pogledajte u nastavku.