EL: Realu malo i četiri pobede, Bilbao ide dalje, prošli i Pirejci

• 01. mart 2012.

• 23:06

Večerašnjim mečevima šestog kola u grupama E i F, okončano je takmičenje u Top 16 fazi Evrolige. Bilbao pobedom nad Unikahom eliminisao Real i pored pobede Madriđana u Sijeni. Olimpijakos savladao Galatasaraj i uz CSKA, prošao u četvrtfinale iz Grupe E.

Prvi večerašnji meč nije imao veći značaj, ali nije doneo ni iznenađeje. CSKA je očekivano slavio protiv Efesa u Istanbulu, a u poslednjem meču Grupe E večeras je Olimpijakos bio bolji od direktnog rivala u borbi za drugo mesto.

Ekipa Dušana Ivkovića slavila je rezultatom 88:81, što joj je treća pobeda u šest kola koliko ima i Galatasaraj, ali su Pirejci bili bolji u međusobnim susretima.

Spanulis je predvodio Olimpijakos sa 20 poena, a odličan je bio i Ejsi Lo koji je upisao 14 poena u pobedničkoj ekipi. Marko Kešelj je za 14 minuta na parketu ostvario tri skoka, bez poena.

Kod gostiju, Lukša Andrić je upisao 15 poena.

I u Grupi F bilo je neizvesno do samog kraja. Bilbao je slavio u Malagi protiv domaće Unikahe rezultatom 59:55, dok je Real takođe slavio kao gost protiv prvoplasirane ekipe Montepaskija u Sijeni rezultatom 102:90.

Epilog - Montepaski, Bilbao i Real imaju skor 4/2, Unikaha je upisala svih šest poraza, pa u četvrtfinale iz ove grupe idu Italijani i Bilbao.

Prema tome, najveći gubitnik je kraljevski klub, kome ni četiri pobede nisu bile dovoljne za plasman među osam najboljih.

Do pobede u Sijeni Real je prredvodio Felipe Rejes sa 17 poena, a Novica Veličković je upisao 2 poena za 13 minuta na parketu.

Kod domaćih, Bo Mekejleb i Tomas Res po 15 poena, Rakočević je za 16 minuta postigao 11 poena.