EL - Real u finalu!

• Autor: Filip Mitrović

• 10. maj 2013.

• 23:02

Odličan 'El Klasiko' u drugom polufinalu Evrolige, Barsa bolja u prvoj i trećoj, Real ubedljiv u drugoj i četrvtoj četvtini, na kraju 74:67 za Madriđane, koji će se boriti za titulu prvaka sa Olimpijakosom.

Nakon ubedljivog trijumfa aktuelnog šampiona nad favorizovanim CSKA, još jedan favorit na papiru ostao je bez plasmana u finale- Barselona – Real Madrid 67:74 (18:11, 15:28, 18:9, 16:24).

Meč je krenuo serijom trojki na obe strane, ali se Barselona bolje snašla u uvodnim trenucima meča te posle prvih 10 minuta ima plus sedam.

Madriđani u nastavku odgovaraju veoma efikasnom igrom, te do poluvremena uspevaju da preokrenu rezultat u svoju korist i na veliki odmor odu sa šest poena prednosti.

Katalonci stežu u odbrani u trećoj četvrtini, dozvolili su velikom rivalu samo 9 poena u tom periodu te u poslednjih 10 minuta ulaze sa tri poena viška.

Ipak, Real je odigrao brilijantno u poslednjoj četvrtini, naročito u samom finišu u sasvim zasluženo će igrati u finalu protiv Olimpijakosa.

U pobedničkom timu centralna figura bio je iskusni Felipe Rejes sa 17 ubačenih poena, od toga 11 u poslednjoj deonici meča. Odlično su igrali Serhio Rodrigez koji je imao 12 poena i 12 asistencija, kao i Serhio Ljulj sa 13 poena.

U Barsi ubedljivo najbolji pojedinac Ante Tomić sa 18 poena i 12 skokova, Uertas je ubacio 19, a razloge poraza treba tražiti u prilično neefikasnoj igri Navara, koji je postigao samo 9 poena, sve u prvom poluvremenu.

Barselona će odmeriti snage sa moskosvskim CSKA u nedelju od 18 h u utešnom meču za treće mesto, dok Olimpijakos brani titulu prvaka Evrope protiv Real Madrida od 21h.