EL - Real ne da četvrto mesto, Micov blistao u porazu Armanija

četvrtak 22.03.2018.
23:21

Košarkaši Real Madrida zadržali su četvrtu poziciju u Evroligi nakon trijumfa nad Žalgirisom, a srpski internacionalac Vladimir Micov imao je sjajno veče u Milanu.

Epa/Roberto Bregani

Madriđani su u okviru 28. kola ugostili ekipu Žalgirisa koja je u završnicu ligaškog dela takmičenja ušla sa objektivnim šansama za plaman na mesto koje garantuje prednost domaćeg terena u plej-ofu.

"Kraljevski klub" savladao je Žalgiris rezultatom 88:81 (19:16, 22:28, 24:18, 23:19) i tako ostao na četvrtom mestu na tabeli sa istim brojem pobeda i poraza (17-11) kao i petoplasirani Panatinaikos.

Pablo Laso večeras nije mogao da računa na povređenog Gustava Ajona ali se zato u tim vratio oporavljeni Luka Dončić koji je za 23 minuta na parketu postigao 11 poena i zabeležio 7 asistencija.

Najefikasniji u redovima pobedničkog tima bili su Felipe Rejes (16 pts, 3 sk) i Fabijen Kozer (14 pts).

Na drugoj strani izdvojio se Paulius Jankunas sa 21 poenom i 4 skoka, a pratili su ga Arturas Milaknis (14 pts, 4 sk) i Kevin Pengos (12 pts, 3 sk, 4 as). Vasilije Micić postigao je 8 poena za 29 minuta, ali je bio najbolji asistent svog tima sa 7 dodavanja za koš.

Žalgiris nakon večerašnjeg poraza ostaje u trci za četvrto mesto ali sa izuzetno malim šansama.

Večeras je pobedu ostvario još jedan španski predstavnik. Šampion Španije je kao gost savladao Armani rezultatom 93:89 (17:23, 23:20, 28:22, 25:24).

Utakmicu je sjajnom partijom obeležio Vladimir Micov koji je za 33 minuta na terenu zabeležio 27 poena (3/5 za dva, 7/9 za tri), upisao 5 skokova i zabeležio 4 asistencije.

Meč nije imao veći rezultatski značaj pošto su Valensija i Armani još ranije ostali bez šansi za plasman u TOP 8.

Preostale četiri utakmice 28. kola na programu su u petak.