EL - Pukla stotka i bruka u sred "Blaugrane"

• 18. novembar 2016.

• 22:40

Aktuelni šampion Španije revanširao se sa kamatom Barseloni za poraz koji su im Katalonci priredili u okviru 6. kola ACB lige. "Kraljevski klub" nemilosrdan prema Barsi u Evroligi.

EL - Pukla stotka i bruka u sred
Košarkaši Real Madrida ponizili su najvećeg rivala i revanširali mu se za poraz u okviru šestog kola španskog šampionata.

"Kraljevski klub" je u poslednjem meču 8. kola Evrolige deklasirao Barselonu rezultatom 102:63 (29:17, 25:14, 21:15, 27:17) i naterao Katalonce da na početku poslednje četvrtine počnu da napuštaju tribine "Palau Blaugrane".

Ovakav ishod utakmice nije mogao da se nasluti, uprkos tome što je Barselona desetkovana povredama, jer je katalonski sastav pre samo 12 dana dobio Real Madrid u 6. kolu ACB lige na svom terenu.

Večeras u timu Jorgosa Barcokasa ništa nije funkcionisalo, a ponajviše je manjkalo voljnog momenta, što je primetila i mnogobrojna publika u "Blaugrani".

Neverovatno deluje podatak da su košarkaši Barselone u poslednjoj četvrtini prve poene postigli posle 6 minuta i 50 sekundi igre, što samo svedoči o tome koliko su domaći večeras bili inferiorni u odnosu na protivnika.

Poslednji put Real je upisao ubedljivu pobedu nad Barselonom na fajnal-foru Evrolige 2014. godine, kada je bilo 100:62, što znači da je večerašnji trijumf još ubedljiviji.

Najveću prednos na večerašnjoj utakmici Real je imao sredinom poslednjeg kvartala, kada je bilo 45 poena prednosti za goste.

Serhio Ljulj je sa 20 poena i 7 asistencija bio najefikasniji u pobedničkom timu, a pratili su ga Džejsi Kerol sa 19 i Entoni Rendolf sa 18 poena i 11 skokova.

Jedina svetla tačka Barselone bio je Tajris Rajs sa 23 poena i 5 asistencija, a dvocifren poenterski učinak u poraženom sastavu imao je još samo Džoi Dorsi (10 pts, 7 sk).