EL - Poraz očajne Zvezde, prvi trijumf Darušafake!

• Autor: Milovan Longinov

• 04. februar 2016.

• 21:28

Košarkaški Crvene zvezde izgubili su u gostima od Darušafake rezultatom 69:66 u šestom kolu Top 16 Evrolige.

Crveno-beli su napravili ogroman broj grešaka u napadu, odigrali su daleko ispod očekivanog nivoa usled čega je poraz bio očekivan.

Posle šest odigranih kola, Crvena zvezda ima skor od tri pobede i tri poraza, dok je Daraušafaki ovo prva pobeda u Top 16.

Zvezda je bolje otvorila meč, bila agresivna u skoku u napadu što je donelo prve poene preko Milera i Dangubića.

Crveno-beli su odlično igrali u odbrani, sigurno u napadu, što potvrđuje da su sva petorica iz startne petorke posle četiri minuta igre upisali u listu strelaca za vođstvo od 11:14.

Kinsi je novim poenima povećao prednost crveno-belih, da bi potom Miler pogodio trojku za 13:19. Ipak, tada dolazi do serije domaćih od 7:0, a u tim trenucima je blistao Memet Jagmur koji je ubacio 10 poena u prvoj četvrtini za preokret - 21:19 što je bio i rezultat posle prve četvrtine.

Na početku druge četvrtine, Bjelica je doneo u tom trenutku najvećih +4 za domaće, ali onda je usledila mini serija Crvene zvezde od 7:0. Razigrao se Štimac koji je ubacio četiri poena, a uz trojku Simonovića Zvezda je došla do nove prednosti - 23:26. Potom je na scenu stupio Vasilije Micić koji je vezao četiri poena, trojkom i sa linije bacanja, ali je na drugoj strani Redži vratio trojku za 28:30.

Darušafaka se vratila u meč, trojke su ubacili Reding i Arslan, ali su na drugoj strani precizni bili Kinsi i Jović za nastavak rezultatske neizvesnosti - 38:37.

U poslednjem minutu, Zvezda je propustila da realizuje dva napada, da bi na drugoj strani Lukas lakim poenima doneo prednost Darušafaki od 41:37 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

Crveno-beli su, kao i na početku meča, ponovo dobro otvorili drugo poluvreme agresivnijim odbranom i efikasnijom igrom u napadu. Cirbes i Jović su pogodili lake poene, da bi potom Kinsi ostao sam na 6,75 i pogodio četrvtu troju za Zvezdu za izjednačenje - 44:44. Potom je usledila možda i najlepša akcija kada je Jović proigrao Cirbesa, a ovaj lako zakucao za prvu prednost Zvezde u drugom poluvremenu - 44:46.

Usledio je ponovo slabiji period igre u timu Crvene zvezde, veliki broj grešaka, koje su održavale Darušafaku u životu. Poene za domaće ubacili su Erden i Bejlica, da bi na drugoj strani ponovo mini seriju od četiri poena vezao Vladimir Štimac - 52:52.

Do kraja treće četvrtine, domaći su do poena došli sa linije bacanja zbog tehničke greške za Dejana Radonjića, a Darušafaka je pred poslednju četvrtinu imala prednost - 55:54.

Poslednju deonicu, domaći su otvorili preko Slotera sa linije bacanja, ali su na drugoj strani uzvratili Gudurić svojim prvim poenima na meču i ponovo Štimac za vođstvo Zvezde - 57:58. Lazić je pogodio za 57:60, ali je potom ponovo usledila neobjašnjivo loša igra Zvezde, nastavljene su greške u napadu, što Darušafaka koristi i serijom od 6:0 tera Dejana Radonjića na tajmaut (63:60).

Predah je prijao ekipi Zvezde, pošto je odmah u sledećem napadu Simonović pogodio svoju drugu trojku za izjednačenje - 63:63.

Zvezda je i u ovoj četvrtini rano ispunila bonus, Reding je sa linije bacanja doneo poen prednosti Darušafaki. Na 4:30 pre kraja, centar Darušafake pokušao je iznudi petu ličnu grešku za Cirbesa, a sudija dosudio tehničku. Crveno-beli su na najbolji mogući način iskoristili i poenima Kinsija i Cirbesa došli do +3 - 64:66.

Niz od nekoliko napada bez koša na obe strane prekinuo je Sloter za nastavak rezultatske neizvesnosti na dva minuta pre kraja meča.

Zvezda je napravila novih nekoliko grešaka uz promašaje Cirbesa sa linije bacanja i više od četiri minuta, gosti su bili bez poena. Nakon dva ofanzivna skoka, Darušafaka je na minut pre kraja, trojkom Arslana došla do prednosti - 69:66.

U loše organizovanom poslednjem napadu, Lazić i Jović su promašili za tri poena, pa je Darušafaka došla do prve pobede.

Najefikasniji igrač u redovima crveno-belih bio je Tarens Kinsi sa 16 poena, a pratili su ga Vladimir Štimar sa 11 i Cirbes sa osam. U taboru domaćih, najefikasniji je bio Erden sa 14, dok su Arslan i Jagmur ubacili po 10.