EL - Peti poraz Barse u nizu!

Autor: Boban Filipović
petak 22.12.2017.
22:17

Katalonci su u velikoj krizi, serija loših rezultata u Evroligi nastavljena je na gostovanju u Baskoniji.

screenshot - Youtube.com

Baskonija je pred svojom publikom savladala Barselonu u 14. kolu Evrolige rezultatom 85:82 (22:17, 30:18, 22:22, 11:25).

Gosti iz Katalonije su platili ceh kasnom buđenju, iako su odigrali nestvarnu poslednju četvrtinu.

Uoči poslednjih deset minuta Baski su imali 15 poena prednosti (toliko je bilo i na poluvremenu), ali Barsa je na krilima Hange, Navara, Ribasa i Tomića poslednju četvrtinu otvorila serijom 15:0 i ušla u egal završnicu.

Katalonci su trojkom Navara poveli sa 82:81 na 47 sekundi pre kraja (bilo je to njihovo drugo vođstvo na utakmici od Serafanovog koša kojim je ona otvorena), ali nisu imali snage za pobedu, tako da se njihova crna serija nastavlja.

Toko Šengelija je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 24 poena, Vensan Poarije je postigao 14, Janis Tima je ubacio 10.

U Barsi četvorica dvocifrenih, Ribas je brojao do 15, Hanga do 14, Tomić i Navaro do 11.