EL: Pešićevi puleni slavili i u Rusiji

petak 09.11.2018.
20:16

Košarkaši Barselone došli su do četvrtog trijumfa u elitnom takmičenju ove sezone.

EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Nakon dva vezana poraza na startu, Barsa je krenula da dobija sve rivale, vezali su i četvrti trijumf, sada su slavili u "Mitišči Areni" protiv moskovskog Himkija sa 80:87.

Domaćin je dobio prvi kvartal sa 23:19, ali je Barsa do poluvremena uspela da poravna rezultat.

Gosti iz Katalonije su u trećoj deonici prelomili utakmicu, došli su do osam poena razlike pred odlazak na poslednji odmor.

Himki je prišao i na poen minusa u poslednjih 10 minuta, ali je Barsa odolela, nisu dozvoili rivalu da preokrene rezultat, te su na kraju slavili.

Istakli su se Tomas Ertel sa 18 poena i osam asistencija, kao i Ante Tomić sa 16 poena i šest skokova i Kris Singlton sa isto toliko poena ali i dva skoka manje. Dvocifren sa 10 poena i Klaver.

U poraženom sastavu sjajan Šved sa 27 poena, pratio ga je samo Kroker sa 10 poena manje.