EL - Partizanovi juniori polovično

• 21. februar 2014.

• 22:03

Juniori košarkaškog kluba Partizan ostvarili su polovičan učinak na startu Evroliginog kvalifikacionog turnira u Beogradu. Nakon poraza od Cedevite crno-beli su u drugom meču dana savladali Košarkašku akademiju Kanarijas i tako ostali u igri za plasman u polufinale.

Prvi dan Evroliginog kvalifikacionog turnira za juniore, grupa timova koja igra u Beogradu, biće završen duelom Cedevite i Mega Vizure.

U grupi "A" u petak su odigrane četiri utakmice a opširnije o rezultatima i plasmanu timova možete pročitati OVDE!

Srpski timovi koji se takmiče u grupi "B" imali su loš početak kvalifikacionog turnira, pošto su i Partizan i Mega Vizura upisali poraze u duelima sa Cedevitom, odnosno Košarkaškom akademijom Kanarijas.

Crno-beli su u prvom meču igranom u hali "Basket siti" poraženi od strane Cedevite koja je bila prilično ubedljiva.

Zagrebački sastav slavio je rezultatom 69:52 (16:16, 15:12, 25:10, 13:14) a utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini kada je Cedevita napravila nedostižnu prednost.

Miloš Glišić istakao se u poraženom timu sa 15 postignutih poena i 12 skokova, dok je prvotimac Filip Aničić za 18 minuta na parketu ubacio svega 3 poena.

Drugi duel 'prvog kola' u grupi "B" igrali su Mega Vizura i Košarkaška akademija Kanarijas a pobedu je slavila španska ekipa.

KA Kanarijas slavila je rezultatom 75:69 pa su popodnevni dueli doneli veliku borbu kako Partizan i Mega ne bi ostali bez šansi da se nađu u polufinalu već posle prvog dana.

Partizan je u neizvesnoj završnici drugog današnjeg susreta savladao KA Kanarijas rezultarom 69:59 (11:20, 21:10, 8:13, 29:16) a Vanja Marinković izrastao je u junaka meča sa 21 postignutim poenom. Pratili su ga Glišić sa 17 i Bojanić sa 15 poena.

Crno-beli nakon prvog dana takmičenja imaju skor 1-1 pa će u direktnom duelu sa Mega Vizurom odlučivati o plasmanu u polufinale.