EL - Partizan 'imao' Real na pet minuta...

• Autor: Vladimir Nestorović

• 28. februar 2014.

• 22:17

Osim uvodnih nekoliko minuta i strašne serije Partizana, Real Madrid pokazao je da je jedna od najboljih evropskih ekipa i sasvim zasluženo slavio protiv crno-belih. Konačan rezultat bio je 80:57.

Uprkos činjenici da su u ovom meču bili potpuni autsajderi, crno-beli su sjajno otvorili utakmicu i napravili seriju 0:8, posle čega je Pablo Laso bio primoran da zatraži tajm-aut. Nakon kratke pauze, Real se vraća i do kraja četvrtine uspeva da povede, pošto su u šuterski ritam ušli Darden, Ljulj i Fernandez. Madriđani su iskoristili greške Partizana i veoma brzo preokrenuli rezultat i na kraju prve deonice imali prednost 22:17.

Real i u drugoj deonici nastavlja silovito, u igru je ušao Serhio Rodrigez, koji je odmah pokazao svoju klasu. Prednost domaćih rasla je iz minuta u minut, a u dresu Partizana jedini raspoloženi bio je Dejan Musli, ujedno i najefikasniji igrač crno-belih iz prvih 20 minuta (6 poena). Kod domaćih, blistao je Serhio Ljulj, i to uz sjajan procenat šuta, kao i nekoliko dobrih asistencija. Na poluvremenu, rezultat je 46:27, a Real je od početne dominacije Partizana napravio seriju 46:16.

U nastavku meča, Madriđani spuštaju gas, okreću se egzibiciji, pa rezultat izostaje. Ipak, i ovaj period igre uspeli su da dobiju, a nastavlja da briljira Serhio Ljulj. Saša Pavlović pogađa dve trojke, ali se čini da se još uvek nije najbolje uigrao sa svojim novim saigračima, budući da mu je ovo debi u Evroligi, mada je uprkos tome imao par solidnih poteza.

Tempo meča potpuno je opao ui poslednjoj četvrtini, Real je održavao razliku od 20 poena i lako meč priveo kraju. Konačan rezultat bio je 80:57, a u poslednjoj akciji na meču se izgleda povredio Bogdan Bogdanović, koji je sa bolnom grimasom napustio teren po završetku meča.

U redovima domaće ekipe blistali su Rodrigez i Ljulj sa po 19 poena, Rejes je ubacio 9, a Fernandez 6, ali je imao i 8 asistencija i tri ukradene lopte.

Kod crno-belih beležimo po 10 poena Pavlovića i Bogdanovića, 9 poena Lovernja i po osam Milutinova i Muslija.

U narednom kolu Partizan se u 'Areni' sastaje sa Pešićevim Bajernom, koji je večeras slavio na svom terenu protiv Žalgirisa sa 79:73, a to će biti dobra prilika da im se crno-beli revanširaju za poraz u Minhenu.