EL - PAO nemoćan, Realova 'škola košarke'

četvrtak 08.03.2018.
22:55

Drugo poluvreme evroligaškog klasika odlučilo pobednika. Real Madrid timskom košarkom oborio na pleća šestostrukom šampiona Evrope.

Epa/Mariscal

Evroligaški klasik koji su Real Madrid i Panatinaikos odigrali u okviru 25. kola elitnog takmičenja nije bio uzbudljiv kako se očekivalo.

Kraljevski klub je odigrao vrhunsko drugo poluvreme i potpuno zasluženo slavio sa ubedljivih 92:75 (19:20, 19:17, 26:18, 28:20) protiv šestostrukog prvaka Evrope.

Pablo Laso večeras nije mogao da računa na Luku Dončića ali nisu pojedinci bili ti koji su odlučili pitanje pobednika već timska košarka Real Madrida.

Španski sastav dobio je drugo poluvreme rezultatom 54:38 i izlišno je pričati o tome šta je odlučilo pobednika. Kampaco je odigrao sjajnu odbranu na Niku Kalatesu, prva violina Panatinaikosa bila je svedena na 10 poena, 5 skokova i 3 asistencije, a kada je tako onda protivnik ima velike šanse za trijumf.

Najefikasniji u redovima pobedničkog sastava bio je Fabijen Kozer sa 26 poena, 4 skoka i isto toliko asistencija, a pratili su ga Fakundo Kampaco (15 pts, 5 sk, 5 as) i Valter Tavares (14 pts, 7 sk, 3 blk).

U ekipi Panatinaikosa solirao je Majk Džejms ali njegova 23 poena, 3 skoka i 3 asistencije nisu bili dovoljni za pozitivan rezultat u Madridu. Dvocifren učinak ostvarili su još Kej Si Rivers (12 pts, 3 sk, 3 as), Markus Denmon (11 pts, 3 sk, 2 as) i pomenuti Nik Kalates koji nije imao svoje veče.