petak 11.03.2016.
22:07

Aktuelni šampion Srbije savladao je Panatinaikos u okviru 10. kola TOP 16 faze Evrolige i vratio se na treće mesto na tabeli grupe "E" usled boljeg međusobnog skora u duelima sa "Zelenima".

euroleague.net

Košarkaši Crvene zvezde Telekom upisali su šestu pobedu u TOP 16 fazi Evrolige pošto su u prepunoj "KombankAreni" savladali Panatinaikos rezultatom 69:67 (10:18, 18:13, 25:11, 16:25).

Večerašnja pobeda koju su izabranici Dejana Radonjića ostvarili nad vicešampionom Grčke omogućila je crveno-belima povratak na treće mesto na tabeli usled boljeg skora u međusobnim susretima sa Panatinaikosom.

Utakmica u krcatoj "KombankAreni" počela je praznim hodom koji je trajao dobra dva minuta, a tokom kojeg su obe ekipe napravile veliki broj grešaka.

Izabranici Dejana Radonjića probili su led posle dva i po minuta igre mini serijom 4:0 na koju su gosti vrlo brzo odgovorili. Ulazak Miroslava Raduljice u igru označio je period bolje igre Panatinaikosa koji je potrajao sve do poslednjeg zvuka sirene u prvoj deonici.

Crveno-beli su tokom prvih deset napravili dosta dobrih stvari u odbrani ali su uz dosta grešaka u napadu potirali sve te dobre elemente defanzivnog aspekta igre.

Sve to je rezultiralo najvećom prednošću (10:18) koju su gosti iz Atine stekli tokom prvog poluvremena.

Značajno bolje su košarkaši Crvene zvezde Telekom odigrali drugu deonicu tokom koje su smanjili broj grešaka, pa su prednost gostiju smanjili na prihvatljiva tri poena (31:28).

Drugo poluvreme bolje su otvorili domaći premda se nije činilo da će stvari ići dobro po Zvezdu, s obzirom na to da je Nemanja Dangubić zaradio tehničku grešku zbog prigovora.

Usledio je period mnogo bolje igre domaće ekipe koja posle dva minuta igre u nastavku stiže do izjednačenja (32:32), a protivnika limitira na četiri poena u prvih pet minuta treće deonice.

Amerikanac Terens Kinsi bio je generator Zvezdinog preokreta, pa su crveno-beli do odlaska na poslednju malu pauzu stigli do dvocifrene prednosti (53:42), prve koju je bilo koji tim stekao na utakmici.

Posle sjajno odigrane treće deonice usledio je veliki pad u igri Crvene zvezde Telekom koji je gostima omogućio da se u potpunosti vrate u meč.

Samo dva poena postigli su crveno-beli za 5.5 minuta igre u poslednjoj četvrtini, a Panatinaikos je vođen sjajnim Eliotom Vilijamsom napravio seriju 13:2 i potpuno se vratio u meč.

Crveno-beli su najpre dopustili gostima da poravnaju rezultat na 55:55, a onda su krenuli u nezaustavljivu seriju (9:2) koja im je omogućila prednost od sedam poena (64:57) četrdesetak sekundi pre kraja utakmice.

Činilo se da je Zvezda završila posao ali je Miroslav Raduljica uneo blagu nervozu među "Delije" kada je uspeo da zakuca i dobije slobodno bacanje koje je uspešno realizovao.

Nakon toga je usledila greška domaćih i trojka Eliota Viljamsa koji na 27 sekundi pre kraja smanjuje na "pola koša" razlike (64:63). Brzim faulom gosti su poslali Jovića na liniju penala koje Nišlija pogađa, ali potom prebrzo faulira Nika Kalatesa koji pogađa samo jedno bacanje (66:64).

Agresivna odbrana Panatinaikosa nije dala rezultat pa je lopta stigla do Kvinsija Milera koji pogađa uz faul i time stavlja tačku na trijumf Crvene zvezde Telekom.

Najefikasniji košarkaš Crvene zvezde Telekom večeras je bio Terens Kinsi sa 19 poena, 4 skoka i 3 ukradene lopte, a pratio ga je Kvinsi Miler sa 16 poena i 5 skokova.

Na drugoj strani se istakao Eliot Vilijams sa 17 poena, dok je Miroslav Raduljica ubacio 11 poena i ostvario 7 skokova. Ognjen Kuzmić je postigao 5 poena, a bivši košarkaš Partizana Saša Pavlović dodao je 7 poena.

Narednu utakmicu u TOP 16 fazi Evrolige Crvena zvezda Telekom igra protiv Unikahe u Malagi, dok Panatinaikos dočekuje Lokomotivu Kubanj.