EL - PAO ispustio "brejk" u Madridu!

sreda 17.04.2019.
23:10

Atinski "zeleni" bili su jako blizu "brejka" u prvoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige. Real u završnici odbranio domaći teren.

Epa/Javier Lizon

Najuzbudljivija prva utakmica četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige odigrana je večeras u Madridu.

U reprizi prošlosezonskog četvrtfinala Real Madrid je ugostio Panatinaikos i slavio rezultatom 75:72 (21:17, 22:18, 15:17, 17:20).

Aktuelni šampion Evrope bolje je otvorio utakmicu i na poluvreme otišao sa osam poena prednosti, ali je PAO u nastavku napravio preokret i stigao na korak od "brejka".

Tri i po minuta pre kraja utakmice Nik Kalates je pogodio trojku i odveo Panatinaikos na +6 (66:72).

Od tog momenta pogađali su samo igrači Real Madrida pa je šampiona Evrope kao i krajem prošlog meseca uspeo da slavi u neizvesnoj završnici duela sa Panatinaikosom.

Najefikasniji u redovima Real Madrida bio je Džefri Tejlor sa 13 poena, a pratio ga je Fabijen Kozer sa 12 poena i 3 skoka. Valter Tavares bio je blizu dabl-dabl učinka, ali je meč završio sa 8 poena i 8 skokova.

U ekipi Panatinaikosa dominirao je Nik Kalates sa 17 poena, 3 skoka i 4 asistencije, a dvocifren poenterski učinak ostvarili su još Dešon Tomas (12 pts, 1 sk) i Jan Vujukas (10 pts, 6 sk).

Drugi meč u Madridu zakazan je za 19. april od 21:15.