EL - Panatinaikosu dovoljne dve četvrtine, ubedljiv poraz Zvezde

• 20. mart 2018.

• 22:05

Aktuelni šampion Srbije upisao je šesnaesti poraz u Evroligi. Slabo izdanje Crvene zvezde u prvoj i trećoj četvrtini duela u Atini presudilo u korist Panatinaikosa.

Košarkaši Crvene zvezde mt:s doživeli su večeras šesnaesti poraz u tekućoj evroligaškoj sezoni kojim su se praktično oprostili od realnih šansi za plasman u plej-of.

Šampion Srbije i regionalne ABA lige poražen je od Panatinaikosa rezultatom 91:71 (24:15, 23:23, 30:18, 14:15) u okviru 27. kola Evrolige.

Mogao je ishod večerašnjeg duela u "OAKA Areni" da bude povoljniji po izabranike Dušana Alimpijevića, ali je slaba igra u većem delu prvog i tokom čitavog trećeg kvartala koštala Zvezdu poraza.

Punih šest minuta trajao je prazan hod crveno-belih na startu utakmice, a za to vreme Panatinaikos je praktično bio bez promašaja i vrlo brzo stigao do 13 poena prednosti (17:4).

Tek u završnici prve četvrtine Zvezda je uspela da uđe u utakmicu i da dvocifreni zaostatak smanji na pristojnih 9 poena.

Dosta bolju igru izabranici Dušana Alimpijevića prikazali su u nastavku meča. Alen Omić je bio raspoložen za igru, a treba reći i to da je Ćavi Paskval prevelikim brojem rotacija ubio ritam svog tima.

Zvezda je u završnici prvog poluvremena prišla na četiri poena zaostatka (36:32) ali je nakon tajm-auta trenera domaćeg tima usledila reakcija "zelenih" koji serijom 5:0 ponovo odlaze na pristojnih +9 koliko je bilo i nakon 20 minuta igre.

Mogli su gosti do boljeg rezultata u prvom poluvremenu ali su imali jako loš procenat realizacije slobodnih bacanja kojima je PAO častio Zvezdu.

Treća četvrtina dala je konačan odgovor na pitanje ko će izaći kao pobednik iz večerašnjeg duela. Zvezda je za deset minuta primila 30 poena i tu je PAO praktično prelomio meč u svoju korist.

U poslednjem kvartalu PAO je igrao koliko je trebalo tako da do kraja nije postavljano pitanje pobednika iako je u jednom momentu Zvezda uspela da priđe na pristojnih -12.

Obojica trenera koristili su sve igrače koji su im večeras bili na raspolaganju, a najbolji pojedinac na parketu bio je Kris Singlton sa 21 poenom i 4 skoka. Kod domaćih su se još istakli Nik Kalates sa 17 poena, 10 asistencija i 5 skokova, kao i Kej Si Rivers koji je zabeležio 11 poena i 3 ukradene lopte.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde mt:s bio je Dejan Davidovac sa 17 poena i 5 skokova, a Alen Omić je odigrao jako dobro i meč završio sa 15 poena i 7 skokova.

Večeras su Milko Bjelica i Branko Lazić uspeli da postignu svoj dvehiljaditi poen u crveno-belom dresu što je takođe važno pomenuti.