EL: Olimpijakos slavio u derbiju i preuzeo čelo tabele

sreda 20.12.2017.
22:06

Košarkaši grčkog vicešampiona slavili su u dvorani "Mira i prijateljstva" u okviru 13. kola Evrolige.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Izabranici Janisa Sferopulosa nadigrali su moskovski CSKA pred svojom publikom, bilo je 88-86.

Prvi kvartal pripao je domaćem sastavu rezultatom 23-20, ali je CSKA uzvratio u narednoj denonici. Došli su "Armejci" do preokreta, da bi na poluvreme otišli sa tri poena viška.

Uspeli su Moskovljani da održe prednost i u trećoj deonici, čak su je minimalno i povećali, u odlučujućih 10 minuta ušli su sa četiri poena suficita.

Prave "crveno-beli" u uvodnim minutima poslednje doenice seriju 13-0, dolaze do velikog preokreta i sedam poena viška, ispostavilo se da je to bio i prelomni momenat utakmice.

Držali su prednost do kraja, CSKA im je disao uz vrat, a onda je na pola minuta do kraja pri rezultatom 86-81 za Oli Ćaćo Rodrigez napravio glupu grešku, izveo je aut pravo u ruke domaćih košarkaša, međutim Meklin je promašio dve penala, da bi De Kolo trojkom vratio egal.

Ušlo se u penal završnicu, ali je Oli uspeo da zadrži prednost i upiše veliki trijumf.

Sada oba tima imaju skor 10-3, ali zbog boljeg međusobnog duela Olimpijakos ide na čelo tabele umesto "Armejaca".