EL: Olimpijakos rutinski sa "Manekenima"

petak 05.01.2018.
21:51

Košarkaši Olimpijakosa nastavili su sa sjajnim partijama u EL ove sezone, sada su u 16. kolu upisali 12. trijumf.

EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Izabranici Janis Sferopulosa slavili su na svom parketu protiv Olimpije Milano rezultatom 87-80.

Već u prvom kvartalu bilo je jasno da je pred gostima iz Italije težak zadatak, taj period završen je sa 26-17 u korist domaćina.

Do poluvremena je prednost "crveno-belih" samo porasla, imali su 14 poena viška pred odmor.

Nisu puštali nogu sa papučice za gas ni u trećoj deonici, pa su košarkaši Olimpijakosa nakon 30 minuta igre imali 17 poena viška.

U odlučujućem kvartalu je Olimpija uspela da se vrati u meč, prišli su na svega pet poena zaostatka, ali je bilo kasno. Spanulis je sa penala overio pobedu ekipe iz Pireja.

Upravo je Bili Spanulis bio najbolji u pobedničkom sastavu, upisao je 14 poena i sedam asistencija, pratili su ga Papanikolau sa 15 poena i sedam skokova, kao i Kajl Vilčer sa 15 postignutih poena. Dvocifren i Papapetru sa 11 poena (5sk).

Kod gostiju iz Milana 20 poena Endrua Gaudloka, 15 je dodao Džerels, dok su po 12 upisali Tarzuski i povratnik u evropsku košarku Mindaugas Kuzminskas. Dvocifren i Micov sa 11 poena.