EL: Olimpijakos je "druga dimenzija" za Himki, sjajni Milutinov!

četvrtak 26.10.2017.
22:08

Košarkaši Olimpijakosa deklasirali su ruski sastav na svom parketu, u četvrtoj rundi Evrolige.

Epa/Sedat Suna

Izabranici Janisa Sferopulosa nadigrali su moskovski Himki u dvorani "Mira i prijateljstva" rezultatom 92-75.

Tesno je bilo u prvom kvartalu, ali je domaćin uspeo da ode na kraću pauzu sa dva poena viška.

U nastavku su "crveno-beli" zaigrali još bolje, stekli i dvocifrenu prednost, na pauzu od 15 minuta otišli su sa devet poena viška.

U trećoj deonici, sve je postalo jasno, Himki još uvek nije kadar da se nosi sa grčkim velikanom. Dobijaju domaći taj kvartal sa 10 razlike i u odlučjujućih 10 minuta ulaze sa 19 poena viška.

Nije Himki ni prišao bilo kakvom ugrožavanju konačnog ishoda u poslednjoj četvrtini, Olimpijakos je ostao perfektan na startu Evrolige, dok je ekipa Jorgosa Barcokasa doživela prvi poraz.

Najbolji pojedinac u redovima pobedničkog sastava bio je Nikola Milutinov sa 17 poena (8/8 iz igre). Pratili su ga Printezis sa 15 poena, 12 je dodao Holis Tompson, dok se na 10 zaustavio Janis Strelnijeks.

U poraženom sastavu 23 poena Šveda, 19 je dodao Tomas Robinson, dok se na 13 zaustavio Džejms Anderson. Stefan Marković je imao partiju za zaborav, za skoro 30 minuta nije upisao nijedan poen, uz samo četiri asistencije.