22:42

Na krilima Nemanje Nedovića Andalužani su slomili Makabi.

twitter @nedovic1624

Sa učinkom od 15 poena, pet asisitencija, tri skoka, po jednom blokadom i krađom, Nemanja Nedović je vodio Unikahu do pobede nad 'Ponosom Izrala'.

Andalužani su loše ušli u meč, ali su posle nekoliko minuta praznog hoda uspeli da uhvate ritam i da na prvi mali odor odu sa prednošću od četiri poena. Makabi je u drugoj deonici brzo vratio prednost, ali na poluvreme domaći odlaze sa pola koša viška. Unikaha je u trećem kvartalu uspela da se odlepi na plus devet, gosti su uspeli da se spuste na minus pet pred odlučujućih deset minuta meča, ali u finišu Nedović preuzima stvar u svoje ruke i vodi svoj tim do pobede kojom zadržava šanse da se domogne plej-ofa Evrolige.

Na kraju je na semaforu pisalo 83:69, a dva Nedovićeva prelepa poteza sa ove utakmice pogledajte OVDE.

Dvocifreni u ekipi Đoana Plaze uz Nedovića bili su MekKalum sa 14 i Ogastin sa 12 poena i devet skokova. Dragan Milosavljević je ubacio sedam poena, imao četiri skoka, te po jednu asistenciju i krađu.

Kod gostiju se izdvojio trio DeAndre Kejn (15p), Dešon Tomas (14p), Aritsom Parahuski (12p).