EL: Ne pomaže ni Repeša, "stotka" Armanija protiv Budućnosti, Makabi poražen u Madridu!

četvrtak 03.01.2019.
22:42

U okviru 16. kola Evrolige, Armani je na svom parketu slavio protiv šampiona Jadrana, dok je aktuelni prvak Evrope bio bolji od izraelskog šampiona.

EPA-EFE/DANIEL DAL ZENNARO

Košarkaši podgoričke Budućnosti poraženi su u "Mediolanum forumu" od Olimpije Milano rezultatom 111:94.

Predvođeni novim trenerom Jasminom Repešom Podgoričani su se već nakon 10 minuta igre našli u velikom zaostatku, Armani je vodio sa 36:22.

Spustili su gosti iz Crne Gore deficit za samo tri poena do poluvremena, da bi Armani u trećoj deonici stekao 16 poena viška.

Sve je bilo jasno u Milanu, Budućnost nije u poslednjem kvartalu uspevala da se spusti ispod deset poena minusa, domaćin je prebacio 100 poena i zasluženo slavio.

Micov je predvodio Armani sa 20 poena i pet asistencija, 19 poena je dodao Kuzminskas, dok su po 17 poena upisali Majk Džejms (8as) i Dairis Bertans. Odličan i Gudaitis sa 14 poena i 12 skokova, Nedović nije nastupio.

Kod Budućnosti Goga Bitadze 23 poena i osam skokova, Noris Kol je dodao 17 poena (6as), dvocifreni i Erl Klark sa 16 poena, kao i Petar Popović sa 12.

Gustavo Ajon

U "Vizink centru" u Madridu, Real je ugostio Makabi, domaćin je slavio sa 91:79.

Neizvesno je bilo u prvih 20 minuta, domaćin je na prvi odmor otišao sa dva poena prednosti, ali su gosti iz Tel Aviva do poluvremena poravnali rezultat.

Real u trećoj deonici stiče sedam poena prednosti, da bi sredinom poslednjeg kvartala stekli suficit koji gosti nisu mogli da stignu.

Ajon je ubacio 18 poena (9sk), pratili su ga Rudi sa 13 poena, Tompkins sa 12, kao i Kampaco, Rendolf i Ljulj (10as) sa po 11 poena.

Kod Makabija 23 poena Rola, 17 je dodao Tajus, dvocifren sa 13 poena i Kalojaro.